Fitbit Flex vs Fitbit Flex 2 İncelemesi

0
516

Bugün fitbit flex ile fitbit flex 2’yi karşılaştıracağım ve fitbit flex’in ayrıntılı incelemesini yapacağım. Siz de giyilebilir teknolojinin ilk adımları olan bu spor bilekliklerini alıp almama konusunda kararsız kaldıysanız okumanızı tavsiye ederim.

Fitbit flex 2 çıkmışken neden Fitbit flex’in birinci jenerasyonunu inceliyorsun diye sorarsanız. Çünkü fitbit flex biri kullanıyorum fakat ikisi de muadillerinin en alt versiyonu olduğu için benzer özelliklere sahip. Yaklaşık iki yıldır Fitbit flex bilekliği karda kışta, sporda, günlük hayatta kullandım, deneyimledim.

Adımsayar için bileklik almak istiyorsanız karşınıza birçok seçenek çıkıyor. Adı sanı bilinmeyen ucuz Çin mallarından fitbit ya da Nike’ın bilekliklerine kadar birçok seçenek ve geniş bir fiyat skalası mevcut. Ben fitbit flex tercih ettim. Öncelikle fitbit flex’in özelliklerinden bahsedelim.

Fitbit Flex Özellikleri

Adımsayar özelliğinin dışında sizin hareketlerinizden yola çıkarak uykunuzu takip ediyor ve size bu bilgileri sunuyor. Gece boyunca uykunuzun hafiflediği zamanları ve derin uykuda olduğunuz zamanları görebilirsiniz. Yatan kalktığınız ya da döndüğünüz saatleri gösteriyor.

Bir diğer güzel özelliği de titreşim ile alarm kurup istediğiniz saatte sizi sessiz bir şekilde titreyerek uyandırabilmesi. Hem başkalarını rahatsız etmemiş oluyorsunuz hem de gayet kuvvetli bir şekilde sizi uykudan uyandırıyor.

Adım ile beraber boy ve kilo gibi bilgilerinizi girdikten sorna ortalama bir hesapla sizin gün içinde yaktığınız kaloriyi ve mesafeyi de gösterebilme özelliğine sahip.

Tabi bu kadar seçeneği ekranı olmadığı için bluetooth 4.0 sayesinde telefonunuza indirdiğiniz uygulaması üzerinden yapabiliyorsunuz.

Apple ve android ve windows phone uygulamaları çok kullanışlı. Yeni gelen güncelleme ile uygulama sosyal bir platforma dönmüş durumda günlük yaptığınız verileriniz paylaşabilir. Gruplara katılıp insanlarla yarışabilirsiniz.

Cihazın şarj süresi ise beş gün gidiyor. Beş günde bir kayışın içinden çıkarıp usb ile şarj etmeniz gerekiyor.

Fitbit Flex 2 Özellikleri

Fitbit flex’in özelliklerine sahip olan cihaz ayrıca telefona gelen mesaj arama gibi durumlarda bildirimleri titreyerek sizi uyarıyor. Onun dışında tasarımdaki incelme dışında başka bir yenilik görünmüyor.

Fiyat

Fiyat konusuna gelince Fitbit flex artık piyasada bulmak zor da olsa 35 dolar civarında seyrediyor. Fitbit Flex 2 ise Türkiye’deki elektronik mağazalarında 450 Türk lirası fiyata satılıyor.

Fitbit Flex Alınır Mı?

Başta da dediğim gibi fitbit flex’in birçok ikamesi bulunuyor ben iki yıldır aktif kullanan biri olarak memnunum. Tabi sizin ne beklediğinize bağlı eğer amacınız sadece adımsayar ise kesinlikle tavsiye ederim. Bu cihazlar adımsayar ile birlikte bir iki ekstra özellik ile ideal. Ancak adımsayarın yanında GPS olsun, yükseklik hesaplasın, ya da kalp atış hızını göstersin derseniz bu özelliklere sahip değil. Fitbit charge ya da Fitbit HR gibi cihazlara bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here