Couchsurfing Nedir?

0
212

Couchsurfing Nedir?

Couchsurfing sizlere daha sıcak bir gezi sunuyor. Couchsurfing isimli sitenin ve uygulamasının bu kadar çok kullanıcı tarafından tercih edilmesinin en büyük sebebi ise konaklama masraflarından tamamen kurtulmanız. Nasıl diye soracak olursanız, uygulama sayesinde insanlar sizleri evlerinde misafir ediyorlar. Ben couchsurfig isimli uygulamanın tamamen şansınıza dayalı bir deneyim olacağını düşünüyorum. Programı kullanan kullanıcıların” çoğu oldukça memnun. Bazense talihsiz kullanıcılar olabiliyor. Fakat talihsiz kullanıcı sayısı o kadar az ki. 10 kişiden 1’i bile değil diyebilirim. İnsanlar bazı durumlarda couchsurfing ile yurt dışında sadece konaklama ihtiyacını karşılamakla kalmıyorlar. Couchsurfing eğer iyi iletişim kuran biri iseniz gideceğiniz yerlerde sizlere arkadaş edinme konusunda da aracı olabiliyor. Peki nedir bu couchsurfing? Couchsurfig uluslararası bir misafirlik uygulamasıdır. Uygulama seyahat eden insanların bulundukları yerlerdeki misafirperver insanlar sayesinde size ücretsiz konaklama ve ücretsiz rehber edinme şansı sunmakta. Couchsurfing’in sitesi veya uygulaması sayesinde sizde evinizdeki bir kanepeyi herhangi birine açabilirsiniz. Couchsurfing hizmeti küresel bir amaç için açılmış olup kullanıcılardan herhangi bir maddi destek talep etmiyor. Tamamen kültürlerin birbiriyle etkileşim içerisinde olması bu oluşumun amaçlarından biri. Peki couchsurfing’in yararları nelerdir?

Seyahat ediyorsanız gittiğiniz yerde ücretsiz bir rehber ve konaklama alanı bulmak.
Arkadaşlar edinmek.
Evinizdeki bir kanepeyi misafirperver biri olarak konaklamak isteyen birine açmak.
İnsanlara seyahat kolaylığı sağlamak ve insanların sağladığı bu seyahat kolaylığından yararlanmak.
Evinizi insanlara açarak yeni kültürler tanımak ve aynı zamanda dilinizi geliştirmek gibi Couchsurfing’in insanlara tamamen maddiyattan kurtaran manevi yararları var. Kimisi gittiği yerde verdiği hizmeti geri alıyor, kimisi ise tamamen rehberlik, arkadaşlık ve misafirperverliğiyle yabancı dilini, kültürünü, bilgisini genişletiyor. Kullanıcılar bu ağdan oldukça memnun bir vaziyette ayrılıyorlar. Şu ana dek birkaç kişi haricinde memnuniyetsiz insan tanımadığımı belirmek istiyorum. Biraz öncede dediğim gibi bu kişilerin sayısı 10’da 1 bile değil.

Couchsurfing’in Avantajları Nelerdir?

Couchsurfing hakkında birkaç tane avantajdan bahsedecek olursak bunları mutlaka göz ardı etmemenizi öneririm.

Uygulamanın bölgeler arasındaki grupları bulunmakta sosyalleşmeniz için önemli bir adım. Birçok şehrin kendi aralarında toplantıları bulunuyor bir araya gelmeye özen gösterin. Bununla beraber bu toplantılar kimi zaman kafelerde, kimi zamansa partilerde kısacası çeşitli organizasyonlarla çevrenizi genişletebilir size yararlı olacağını düşündüğünüz yeni fikirlere açık bir konuma gelebilirsiniz.

Profilinizde kendiniz hakkında birçok bilgi olsun. Bu size gideceğiniz yerde yardımcı olacaktır. Çünkü biri sizin hakkınızda ne kadar çok şey bilirse o kadar çok sizi tercih edecekler ve bir kanepe vereceklerdir. Aynı zamanda bu bir diğer durum için geçerli sizde profili bir o kadar dolu kişiye bir kanepenizi vereceksinizdir ve kanepe arayan birçok insanda sizi profilinize göre tercih edeceklerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here