Green Card Vize Görüşmesi

0
114

Şimdi green card hakkında bilinmesi gerekenleri yazdım, nasıl başvuracağınız ayrıntılı bir şekilde gösterdim, çıktıktan sonra hangi belgeler gereklidir ? Süreç nasıl işler ? Gibi sorularınızı da cevapladığımı düşünüyorum. Madem bu kadar anlattık bu kağıt kürek mevzusunda son olarak mülakat kısmına da gelelim istiyorum.

Green Card Vize Görüşmesi

Bir önceki yazımdaki tüm belgeleri toplayıp, sizin görüşme tarihi ve saatinden 1 saat önce hazır olmanızı öneriyorum. Benim randevum sabahın erken saatlerinde olduğu için de olabilir ama kapıda 20 kişiye yakın insan vardı. İçeri herhangi bir elektronik alet alınmıyor. Girişte havalimanı gibi yoğun güvenlik önlemi var(haliyle). Güvenliği geçince bir çalışan listeden isiminizi kontrol ediyor, görüşmenizi Türkçe mi İngilizce mi yapmak istediğinizi soruyor. Bana sorduğunda ben Türkçe istememe rağmen görüşme ingilizce gerçekleşti. Madem kafana göre yapıyorsun neden soruyorsun ? diye düşünüyor insan. Aynı banka gibi gidip sıra numaranız var öncelikle numaranız yanıyor, parayı ödüyorsunuz daha sonra tekrar oturup mülakat için bekliyorsunuz. Mülakat dediğime bakmayın görüşme diğer vizeler gibi olmuyor. Tabi orada çalışan kişinin insiyatifi var ama sonuçta hak kazanmış bir kişisiniz. Verdiğiniz bilgi ve belgelerde problem yoksa bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Benim mülakatımda sadece daha önce Amerika’da bulunup bulunmadığımı sordu ? ki bu bile saçma çünkü zaten öyle birşey olsa haberleri olur. Geyik yaptık desek yeridir. O zamanlar İstanbul’da üniversite öğrencisiydim. Bölümüm ile İstanbul’un güzel olduğundan falan bahsetti. Bu arada unutuyordum, görüşmenin başında elinizi kaldırım verdiğiniz bilgilerin doğru olduğuna dair yemin etmeniz isteniyor. Teşekkür etti haftaya pasaportunu alabilirsin dedi.

Yani çok da anlatılacak birşey yok fakat. Benim gibi mülakat öncesi stres olan arkadaşlar için yazmak istedim, yani normal bir vize görüşmesi gibi sizi sorguya sokmuyorlar. Yaklaşık bir hafta sonra elinize 3 aylık DV1 vizesine kavuşuyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here